طراحی تجربه

Experience Design

22 آبان ماه 1393

با مجهزترین فرودگاه سنگاپور آشنا شوید

 

با در اختیار داشتن بیش از 470 مدال افتخار، فرودگاه "چنجی" مسیری طولانی را پس از شروع ناامید کننده سال 1981 طی کرده است هنگامی که پایانه شماره 1 خود را افتتاح نمود. این فرودگاه که در ابتدا به عنوان بخشی از سازمان حمل و نقل هوایی سنگاپور شروع به کار کرد پس از تغییر به عنوان گروه فرودگاه چنجی، به عنوان پر امتیازترین فرودگاه دنیا شناخته می شود.

پایانه شماره 1 این فرودگاه اولین پایانه ای در دنیاست که نشان بهترین پایانه را از موسسه مسافران تجاری بریتانیا در سال 1988 دریافت کرده است. در سال 1990 پایانه شماره 2 این فرودگاه برای همراه شدن با پایانه اول راه اندازی شد و در سال 2008 پایانه شماره 3 این فرودگاه که یکی از مجهزترین پایانه های دنیاست نیز افتتاح گردید.

ششمین فرودگاه شلوغ بین المللی امروز دنیا، فرودگاه چنجی، اصلی ترین قطب هواپیمایی در آسیاست که بیش از 100 خط هوایی از بیش از 300 شهر و 70 کشور مختلف در آن تردد می کنند. این فرودگاه در سال 2013 بیش از 53.7 میلیون مسافر (حدود 10 برابر جمعیت کشور سنگاپور) را پذیرا بوده است. در این فرودگاه هر 90 ثانیه یکبار یک پرواز انجام می شود.

در این فرودگاه بیش از 350 فروشگاه و مجموعه خدمات رسانی و بیش از 120 رستوران وجود دارد و فضای ترخیص این فرودگاه بالغ بر 70 هزار متر مربع می باشد. فرودگاه چنجی سنگاپور همچنین یکی از بهترین مکان ها برای خرید کردن و صرف شام و ناهار می باشد تا جایی که استفاده ساکنان سنگاپور از این فرودگاه رو به افزایش است.

مدیران فرودگاه چنجی اعتقاد دارند که تجربه استفاده از این فرودگاه بهترین تجربه در سطح جهانی است و محیط و امکانات طراحی شده آن با هدف آوردن مردم در کنار هم و تحقق آرمانهای آنهاست.

 

منبع:  http://www.changiairport.com/our-business/about-changi-airport

 

مطالب مرتبط:  درخت اجتماعی فرودگاه چنجی

برچسب ها

نمونه های خارجی    

ارسال دیدگاه

دیدگاها

  •   ارسلان
  •   1393-12-15 03:01:10

خوشبحالتون!!!