طراحی تجربه

Experience Design

15 آذر ماه 1393

درخت اجتماعی فرودگاه چنجی Social Tree

 

فرودگاه چنجی سنگاپور، از یک جاذبه جدید با نام درخت اجتماعی رو نمایی کرده است که با استفاده از طراحی آوانگارد و تکنولوژی تعاملی به مسافران این امکان را می دهد که تصاویر و ویدئوهای خود را که اخیرا ثبت کرده اند را در محیط فرودگاه برای عموم به نمایش بگذارند.

با ارتفاعی حدود 9 متر و قرارگیری در قلب پایانه شماره 1 فرودگاه، درخت اجتماعی ، یکی از بزرگترین سازه های نصب شده در فرودگاه چنجی است که در مرکز ترمینال و در کنار پیشخوان امور مهاجرت و مقابل سکوی پرواز فرودگاه قرار گرفته است.

این درخت اجتماعی، مجهز به 8 کیوسک لمسی پیرامون خود است که به مسافران این امکان را می دهد که تصاویر و ویدئوهای خود را بصورت دلخواه با تصاویر متحرک و افکت های رنگی ترکیب کنند تا بر روی نمایشگر غول آسای درخت که متشکل از 64 نمایشگر 42 اینچ می باشد بصورت 360 درجه به نمایش درآید. فضاهایی نظیر جنگل مه آلود و آسمان سنگاپور از جمله افکت های این درخت اجتماعی می باشند.

مسافران همچنین می توانند تصاویر خود را از طریق کیوسک های تعاملی پیرامون سازه با دوستان و آشنایان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند. درخت اجتماعی همچنین این امکان را برای مسافران فراهم می کند که جزئی از تاریخ فرودگاه چنجی باشند و تصاویر آنها طی سالها و دهه های بعد در محل فرودگاه برای مردم به نمایش درآید. مسافران و خانواده آنها می توانند این تصاویر را در بازدیدهای آینده خود از فرودگاه مجددا مشاهده و دریافت کنند.

 

 

منبع: http://www.changiairport.com/AT-CHANGI/ENTERTAINMENT-LIFESTYLE/THE-SOCIAL-TREE

 

مطالب مرتبط:  با بزرگترین فرودگاه سنگاپور آشنا شوید

ارسال دیدگاه

دیدگاها

  •   محمد
  •   1393-10-26 02:23:31

آیا منبع درآمد هم میتونه باشه؟ به چه صورت؟؟؟