طراحی تجربه

Experience Design

04 بهمن ماه 1393

میزهای لمسی بازی در پارک های پاریس

 

 

در ماه فوریه سال 2013، شرکت ژیشِ دکو، که جزء بهترین شرکتهای تبلیغات خیابانی است، به طور رسمی افتتاح میز بازی خود را (یکی از 6 آیتم مبلمان شهری هوشمند انتخاب شده توسط شهر پاریس)، با حضور جان لوئیس میسیکا، به عنوان معاون شهردار در بخش نوآوری، تحقیقات و دانشگاه ها و نیز پیر ایدن باوم به عنوان شهردار منطقه سه، اعلام کرد.

 

 

هدف مقامات شهر پاریس، این است که پاریس را در گشت و گذار و دسترسی ها برای عموم مردم، آسانتر کنند. از این رو، در پاسخ به فراخوان پروژه های درحال راه اندازی توسط مقامات این شهر، شرکت ژیشِ دکو، در 6 مفهوم خلاقانه، با توجه به چشم انداز شرکت برای خدمات دیجیتال در محیط شهری، اقدام به طراحی کرده است.

این شرکت، ایده های خود را قابل ارائه حول 5 موضوع اصلی ارائه کرده است: کشف، دریافت اطلاعات، اشتراک گذاری، کار و بازی.در حال حاضر، ساکنان و بازدیدکنندگان شهر پاریس می توانند از بازی لذت ببرند.

 

 

این محصول، میزی است که توسط متیو لوانر طراحی شده و می توان آن را یک زمین بازی برای عصر دیجیتال نامید، که بطور خاص برای پارک ها و باغ های شهر پاریس خلق شده است. این میز در ماه ژانویه 2013، در میدانی کنار یکی از باغ های شهر نصب شده است. این زمین بازی دیجیتال شامل 2 صفحه لمسی 22 اینچی است که با زاویه ای مناسب جهت دید بهتر کاربر قرار داده شده است. هرکدام از صفحات نمایش (میز بازی)، دسترسی به بازی ها را فراهم می کنند و می توانند با چرخش حول یک محور، به کاربر این امکان را بدهند تا صفحه نمایش را در یک موقعیت راحت هنگام نشستن بر روی یکی از سه صندلی نصب شده و یا حتی برای یک ویلچر، تنظیم کند.

 

 

این میز دیجیتالی مبتنی بر پلتفرم منبع باز، با استفاده از استانداردهای لازم برای برنامه های کاربردی آنلاین و گوشی های هوشمند ساخته شده و آن را که شامل بازیهای خلق شده توسط طیف وسیعی از ناشران این بازی هاست، آسانتر می سازد. اولین بازی های نصب شده بر روی این میز، از طرف شرکتی بود که از سال 2010 توسعه یافته و بازیهای خود را منتشر کرده است.

آلبرت آزراف، به عنوان معاون اجرایی مدیرعامل، استراتژیست، محقق و بازاریاب در شرکت ژیشِ­دکو، گفت: خلق یک زمین بازی تعاملی، امکان تجربه ای لذت بخش و آرامش بخش را برای مردم فراهم کرده است. پاریس به ما فرصت فوق العاده ای برای امتحان این سرویس جدید، با ساکنان و گردشگران خود را داده است.

 

 

منبع: http://www.jcdecaux.com/en/Newsroom/Press-Releases/2013/Play-a-new-way-to-have-fun-in-the-city

ارسال دیدگاه

دیدگاها