طراحی تجربه

Experience Design

15 بهمن ماه 1393

7000 کیوسک سفارش گیری در فست فود!

 

با ورود شرکت های بزرگ فست فود مانند مک دونالدز و کی اف سی به جرگه استفاده کنندگان کیوسک های سفارش گیری، خدمات رسانی فست فود وارد مرحله جدیدی شده است. از سال 2011 میلادی، بزرگترین فست فود زنجیره ای دنیا استفاده از کیوسک های سفارش گیری در بیش از 7000 فروشگاه خود در اروپا را، در دستور کار خود قرار داد. این برنامه مانند بسیاری از سوپرمارکت ها، خرده فروشان و جایگاههای بنزین، کاهش هزینه نیروی انسانی را به همراه خواهد داشت. به گفته مک دونالدز با بکارگیری این کیوسک ها فرآیند خرید، آسان تر و با بازدهی بیشتری همراه خواهد بود و البته به علت کاهش هزینه های پرسنل خدمات رسانی و صندوق دار، امکانات رقابتی بیشتری برای ما در مقابل رقبایی مانند Wendy’s/Arby’s، Yum! Brands ، KFC و Taco Bell  فراهم خواهد شد.

به گفته مک دونالدز مردم هم اکنون در فروشگاههای بزرگ زنجیره ای مانند Safeway و Walmart هم از خرید سلف سرویس و پرداخت توسط کارت های بانکی استفاده می کنند و مشکلی از این بابت وجود نخواهد داشت. مضاف بر اینکه تنوع اقلام فست فود نسبت به فروشگاههای خرده فروشی بسیار کم است و استفاده از آن بسیار آسانتر خواهد بود.

این حرکت به منظور افزایش بازدهی و راحتی سفارش دهی برای مشتریان خواهد بود. مدیر بخش اروپای مک دونالد، آقای استیو ایستبروک، یکی از بزرگترین مزایای اجرای این طرح را بدست آوردن معدنی از اطلاعات عنوان می کند که به عنوان مثال مشاهده مجموع کالری های استفاده شده برای هر فرد در طول یکسال برای وی می تواند شگفت انگیز باشد.

کیوسک های سفارش گیری لمسی شیوه های پرداخت بسیار سریع از طریق کارتخوان را به شیوه های معمول پرداخت نقدی اضافه خواهد کرد و این حرکت برای برندهایی مانند مک دونالد که در تلاش برای ساخت تصویری مدرن و به روز از خود در ذهن مشتریان هستند بسیار مناسب خواهد بود. در سالهای اخیر استفاده از تکنولوژیهای جدید در زمینه افزایش رضایتمندی مشتری در دستور کار بسیاری از برندهای مطرح خدمات قرار گرفته است.

 

 

 

 

 

منبع: http://www.cnet.com/news/mcdonalds-hires-7000-touch-screen-cashiers/

ارسال دیدگاه

دیدگاها