طراحی تجربه

Experience Design

18 بهمن ماه 1393

انواع تکنولوژی های سلف سرویس – بخش دوم

 

برنامه های اینترنتی:

به عنوان یک هسته مرکزی، اینترنت یک تکنولوژی سلف سرویس است که برای افراد مختلف امکان دسترسی به اطلاعات، اجرای برنامه ها و تولید محتوی را فراهم می آورد. دسترسی به اینترنت پرسرعت و تعداد بسیار زیاد صاحبان کامپیوترها و وسایل شخصی الکترونیک متصل به اینترنت، دسترسی به طیف وسیعی از اطلاعات را برای کاربران فراهم آورده که پیش از آن یا دستیابی به آن غیرممکن بود و یا نیاز به متصدیانی برای در دسترس قرار دادن آنها وجود داشت. دسترسی به اینترنت همچنین امکان درگیر شدن کامل مشتری در تراکنش های درون خرده فروشی را فراهم آورده است.

به طور قطع، برنامه های گوناگون اینترنتی، مشتریان را قادر ساخته اند تا نقش و مسئولیتی جدید را برعهده بگیرند که پیش از آن ضرورتاً نیازمند کمک و راهنمایی متصدیان فروش بود. بسیاری از تخصص ها مانند آژانس های مشاوره املاک، آژانس های مسافرتی و معامله گران بورس، ناچار به انطباق با اقتصادی جدید شده اند که در آن، آنها تنها افرادی نیستند که به اطلاعات دسترسی دارند. مشتریان تبدیل به افرادی شده اند که از طریق اینترنت به صورت فعال در تمام زمینه ها حضور دارند و محصولات موردنیاز خود را از کامپیوتر گرفته تا خودرو، برای خود مشخص سازی می کنند.

 

وسایل موبایل (تلفن های هوشمند و کارت های هوشمند):

وسایل قابل حمل و نقل، به عنوان یکی از مهم ترین کانال های دریافت برنامه های سلف سرویس عمل می کنند و استفاده از آنها با توجه به گسترش شبکه های بی سیم رو به افزایش است و وسیله های موبایل ارزان قیمت به سرعت در حال گسترش هستند. بطور خاص، تکنولوژی های شبکه بی سیم 3G، 4G و 5G (نسل های سوم تا پنجم) امکان دسترسی وسایل موبایل به محتوای چند رسانه ای را فراهم کرده اند و امروزه یک تلفن همراه، برنامه های بسیار پیشرفته ای را پشتیبانی می کنند.

 

 

برنامه های تلفنی:

فن آوری اطلاعات، امکان دسترسی به راهکارهای سلف سرویس را برای کاربران تلفن فراهم می کند. به طور خاص، اپراتورهای تلفن سابق با تکنولوژی دیجیتال جایگزین شده اند. دلیل اصلی افزایش 12 درصدی هر سال در بهره وری اپراتوری تلفن به این دلیل بوده است که به جای اپراتورها، مشتریان در فرآیند کار درگیری بیشتری پیدا کرده و بیشتر فعالیت ها را بدون نیاز به اپراتورها انجام داده اند. بعلاوه هنگام درخواست لیست تماس های برقرار شده، بیشتر کاربران از طریق سامانه های هوشمند، درخواست های خود را اعلام کرده و با این کار در فرآیند کاری اپراتورها بسیار صرفه جویی می کنند. با این حال هنوز فاصله کوچکی میان مشتریان و خواسته های آنها وجود دارد که اپراتورها مجبور به پر کردن آن هستند. اما با پیشرفت تکنولوژی سلف سرویس رفته رفته این فواصل از میان خواهد رفت.

 

منبع: www.itif.org

 

مطالب مرتبط:

انواع تکنولوژی های سلف سرویس - بخش اول

مزایای سلف سرویس برای مردم، کسب و کارها، و اقتصاد

سلف سرویس چیست؟

برچسب ها

برای مدیران    

ارسال دیدگاه

دیدگاها