طراحی تجربه

Experience Design

28 بهمن ماه 1393

جاده ای که برای دوچرخه سواران می درخشد!

 

مسیر جدید دوچرخه سواری ون گوگ-رُزگارد، از هزاران سنگ درخشان، با الهام از اثر معروف "شب پر ستاره" ساخته شده است. سنگهای این مسیر در طول روز توسط نور خورشید شارژ شده و در شب می درخشند. در اینجا، نوآوری و میراث فرهنگی در شهر نونِن واقع در کشور هلند – جایی که ون گوگ در سال 1883 در آنجا زندگی می کرد – با هم ترکیب شده اند.

 

 

این اثر دومین کانسپت از بزرگراه های هوشمند، جاده های تعاملی و پایدار امروزی است، که توسط استودیوی رزگارد طراحی شده است. طراح، دان رزگارد و همکارش هیمانس، به کمک تکنولوژی ها و طرح های جدید هوشمند و پایدار، به صورت زیرساختی جاده ها را توسعه داده اند. این مسیر دوچرخه سواری، 12 نوامبر 2014، در شهر آیندهوون افتتاح شد. افتتاح این مسیر دوچرخه سواری منحصر به فرد، نشانه مطرح شدن دوباره نام ون گوگ به عنوان موضوع بین المللی سال 2015 می باشد.

 

 

در این مسیر بی نظیر، با الهام از اثر ونسان ون گوگ، با تاریک شدن هوا، بازدیدکنندگان از طراحی نور و رنگ در مسیری که با هزاران سنگ براق روشن شده است، شگفت زده خواهند شد. نمایشی خلق شده از نور و شعر!

رزگارد می گوید: "می خواستم فضایی خلق کنم تا مردم یک سبک خاص را تجربه کنند. تکنیکی همراه با تجربه، این چیزی است که برای من تکنو شعر “Techno-Poetry” معنا می شود.

 

 

 

 

 

منبع:

https://www.studioroosegaarde.net/project/smart-highway/info/

ارسال دیدگاه

دیدگاها