طراحی تجربه

Experience Design

23 فروردین ماه 1394

سفارش پیتزا با میز لمسی

 

در حال حاضر، میزهای لمسی وجود دارند، همین طور رستوران های "پیتزا هات". حال اگر این دو را باهم در نظر بگیریم، نتیجه، سفارش دادن پیتزا با استفاده از انگشتان خودمان خواهد شد.

فیلم کوتاهی که از نحوه عملکرد این میز ساخته شده است، نشان می دهد که چگونه می توان از یک میز لمسی تعاملی برای انتخاب هر جزء کوچک از پیتزای سفارشی خود استفاده کرد. از اندازه خمیر پیتزا گرفته تا اینکه چگونه محتویات دلخواهمان را روی آن پخش کنیم.

 

 

 

هم چنین، مشتری ها می توانند با استفاده از این میز و از طریق برنامه پرداخت پول بر روی تلفن همراه خود، هزینه سفارش را پرداخت کنند و حتی هنگامی که منتظر آمدن سفارش خود هستند، بازی کنند.

ایده این میز تعاملی اصلاً دور از ذهن نیست. در حال حاضر فناوری لازم برای تحقق آن نیز وجود دارد. اگر این ایده توسعه یابد، به هر حال به سرمایه گذاری کلانی برای سخت افزار آن نیاز است.  چرا که لازم است به اندازه کافی سخت باشد تا در مقابل بی شمار انگشتان چرب ، نفوذ نوشیدنی و دیگر سوء استعمال ها، سالم باقی بماند.

اکنون، اگر پیتزا هات توسعه این ایده را بخواهد، شرکت سازنده باید به ساختن یک میز نمونه با "تکنولوژی رایحه- smell technology" نیز توجه کند. که در این صورت شما می توانید بوی سفارش خود را پیشاپیش دریافت کنید. آنچه مسلم است این است که، این میز بسیار سرگرم کننده تر از یک منوی کاغذی قدیمی کسل کننده به نظر می رسد.

 

 

 

ویدئوی میز لمسی رستوران "پیتزا هات"

منبع: http://www.cnet.com/news/pizza-hut-table-lets-you-touch-screen-your-toppings

 

 

مطالب مرتبط:

کیوسک های ایرانی، تجربه هایی "نیکو"

فست فود زیتون مجهز به کیوسک های سفارش گیری نیکو  Niku Kiosk

"فست فود نشاط" مجهز به کیوسک های سفارش گیری نیکو

خشکبار رفسنجانی مجهز به کیوسک های سفارش گیری نیکو

کیوسک تعاملی "کاله"

ارسال دیدگاه

دیدگاها