طراحی تجربه

Experience Design

20 اردیبهشت ماه 1394

تشخیص چهره در دستگاه های فروش اتوماتیک کوکا کولا

 

کوکا کولا برای افزایش فروش نوشیدنی های خود در استرالیا، درحال امتحان تکنولوژی تشخیص هویت و تشخیص چهره، بر روی دستگاه های فروش اتوماتیک است.

گروه آماتیل کوکاکولا، به همراه آژانس خلاق TKM9،  مشغول امتحان بیش از 50 دستگاه فروش اتوماتیک تعاملی در سرتاسر استرالیاست. این تکنولوژي علاوه بر ارائه خدمات به کمپین های تبلیغاتی، اطلاعات فروش را جمع آوری کرده و تعامل مشتری را نیز توسط یک صفحه دیجیتالی LED و یک دوربین نصب شده بر روی درب جلویی، رصد می کند.

گرچه دستگاه های فروش اتوماتیک گران قیمت هستند اما افزایش ۱۲ درصدی فروش آنها نسبت به دستگاههای فروش استاندارد حاکی از برتری مشخص آنهاست. دستگاه های فروش اتوماتیک فانتزی رؤیای یک بازاریاب هستند، چراکه آنها قابلیت جمع آوری مقدار زیادی از اطلاعاتی را دارند که شرکت می تواند بوسیله آنها، بطور پیوسته کمپین های تبلیغاتی خود را برای بهبود تعامل مشتری ، وفاداری برند و البته فروش بیشتر نوشیدنی ها، اصلاح کند.

مدیران می توانند از طریق تعامل لمسی، حرکت های کوچک، واقعیت افزوده (Augmented reality) و حتی گوشی های همراه مشتریان خود، محتوای تجربه انها را بدست آورده و از آن برای افزایش رضایتمندی و وفاداری آنها به برند بهره بگیرند.

 

 

دستگاه های فروش اتوماتیک، بر پایه عواملی چون مکان جغرافیایی، تکنولوژی تشخیص چهره، ورودی رسانه های اجتماعی و آب و هوا پلتفرم هایی را ساخته اند که می توان به کمک آن، تبلیغات و محتوای درون آن را برای مشتریان خیره شده به یخچال، نمایش دهند. این بدین معناست که، دستگاه های فروش اتوماتیک قادر هستند اطلاعات مورد نیاز برای تهیه محتوا یا تبلیغات شخصی سازی شده را برای هر فرد، در زمان و مکان مورد نظرسفارشی کنند. چیزی شبیه به آنچه در فیلم علمی-تخیلی استیون اسپیلبرگ با نام گزارش اقلیت، دیده اید.  تبلیغاتی که به کمک دستگاههای اسکن شبکیه چشم،‌ تبلیغات طراحی شده برای هر فرد را برای وی به نمایش در می آورد.

با این که بهره گیری از اطلاعات هدفمند برای تولید محتوای تبلیغاتی برای مشتریان، ایده ی جدیدی نیست- مانند آنچه در فیسبوک و سایر وب سایت های اینترنتی هر روزه اتفاق می افتد- آوردن آن به دنیای خارج و بکارگیری آن در گوشه و کنار مغازه هاست، که البته این مساله هنوز در مراحل ابتدایی خود به سر می برد.

استوارت پورت، مدیر استراتژی نوشیدنی های یخ زده سی سی ای، می گوید: اکنون شرکت قادر به ارائه محتوای هدف گیری شده و شخصی سازی شده به مشتریان می باشد و می تواند آهنگ کمپین های خود را همچنان که در حال کار هستند بهبود بخشد.

او همچنین می افزاید: "ما فقط یک جعبه سفید قفل دار نمی خواستیم. ما یک رابط تعاملی کاربرپسند می خواستیم. این موضوع فقط در مورد ارائه محتوای دیجیتالی نیست، بلکه در مورد انجام آن به شیوه ای هدفمندتر و مرتبط تر نیز هست."

بعلاوه، این شرکت به دنبال استقرار نرم افزارهای مکان یابی روی تلفن های همراه نیز هست تا بتواند مسیرهای موردنیاز مشتریان را در سراسر مغازه یا مرکز خرید، قبل از رسیدن به دستگاه های فروش اتوماتیک، ترسیم کند.

 

 

 

منبع:

http://www.businessinsider.com/coca-cola-face-recognition-australia-2014-5

ارسال دیدگاه

دیدگاها