طراحی تجربه

Experience Design

23 خرداد ماه 1394

 

تاریخچه استارباکس  "Starbucks"

 

امروز با بیش از 21،000 فروشگاه در 65 کشور، استارباکس  “Starbucks"برترین فرآورنده و فروشنده قهوه های منحصر به فرد در تمام دنیاست. با هر فنجان، آنها تلاش می کنند تا میراث خود را به همراه یک تجربه استثنایی به زندگی بیاورند.

استارباکس در معرفی خود می گوید:

"هر روز ما به امید تحقق دو هدف کار خود را شروع می کنیم: در نوشیدن قهوه با دوستانمان همراه شویم و دیگر اینکه به کمک هم دنیا را کمی بهتر کنیم. تحقق این اهداف از زمان شروع به کار اولین استارباکس در سال 1971 آغاز شد و تا به امروز ادامه دارد."

در آن زمان، شرکت یک مغازه در بازار تاریخی و معتبر سیاتل (Pike Place Market) داشت. با داشتن تنها یک ویترین دراز و باریک، استار باکس نوشیدنی هایی از بهترین دانه های قهوه در دنیا را به مشتری های خود ارائه می کرد. نام شرکت نیز از موبی دیک، داستان عاشقانه دریاهای بلند و رسوم دریانوردی اولین تاجران قهوه برگرفته شده است.

در سال 1981، هاوارد شولتز (مدیر استار باکس) برای اولین بار به مغازه استار باکس قدم گذاشت و پس از نوشیدن اولین فنجان سوماترا مجذوب استار باکس شد و کمتر از یک سال بعد به آن پیوست. پس از پیوستن به شرکت، هاوارد در سال 1983 به ایتالیا سفر کرد و شیفته کافه های قهوه ی ایتالیایی و داستان های شیرینی که همزمان با نوشیدن قهوه در آن کافه ها وجود داشت، شد. او خیال داشت تا رسوم قهوه خانه های ایتالیایی را به امریکا بیاورد. جایی برای گفتگو و درک واحساس با هم بودن. به بیان دیگر، سومین مکان بین محل کار و خانه. او برای مدت کوتاهی استارباکس را ترک کرد و در سال 1987 این بار برای خرید استارباکس به همراه یک سرمایه گذاری محلی بازگشت.

از آغاز کار، استارباکس نه تنها با قهوه های مشهور و رسوم غنی خود، بلکه با آوردن احساس لذت از در کنار هم بودن، تلاش کرد تا شرکت متفاوتی باشد. او الهام بخشیدن و پرورش روح انسان را وظیفه خود می دانست – یک شخص، یک فنجان، یک همسایه.

 

 

 

منبع:  http://www.starbucks.com/about-us/company-information

برچسب ها

نمونه های خارجی    

ارسال دیدگاه

دیدگاها