طراحی تجربه

Experience Design

07 تیر ماه 1394

رستوران تعاملی؛ تجربه ای از یک فضای به یاد ماندنی

 

در طراحی منحصربه فرد یک رستوران تعاملی، صاحب رستوران و طراحان تلاش کرده اند تا نوع جدیدی از رفتار کاربر در رستوران را تعریف کرده و آن را بسازند.

به گفته گروه طراحی این رستوران تعاملی Interactive Restaurant -:

اگر یک فضای زیبا از مواد جامدی که برای شما آشنا هستند، همچون چوب، آهن، سنگ و شیشه تهی شود، پس از آن چه چیزی باقی می ماند؟ بله! تنها کاربران آن فضا هستند که باقی می مانند. به عبارت دیگر، این فضا ترکیب شده با حرکت و وضع موجودات زنده ای که  فضای واقعی را خلق کرده اند. اگر محتوای یک فضا فقط برای کاربران آن به وجود آمده باشد، پس رفتار این کاربران مهم ترین عامل در برآوردن نیازهای آن فضا خواهد بود، چرا که طرز رفتار کاربر در ارتباط با فضا عاملی اساسی در استراتژی طراحی به حساب می آید.

در ساخت یک فضا، افرادی که از آن استفاده می کنند مهم ترین جزء آن فضا محسوب می شوند. هم چنین بیشترین جذابیت یک فضا از نوع بیان کاربران آن ایجاد می شود. در نتیجه برای طراحی رستورانی که مصمم در شاد کردن مشتریان خود است، بیان شادی از سوی مشتری ها تبدیل به با ارزش ترین فاکتور در فرآیند طراحی می شود. از این رو، گروه طراحی صاحب رستوران را متقاعد به کم کردن دیگر عناصر فضایی و تمرکز بر روی رفتار مشتری ها کرده اند.

 

 

این رستوران اولین رستوران کاملاً تعاملی در تایوان است. میز غذاخوری تعاملی آن، یک میز مدولار دو نفره است که به دو سنسور لمسی و یک رابط کاربری بصری جذاب مجهز شده است. رابط کاربری نصب شده در بالای هر میز به گونه ای طراحی شده که از دو جهت مخالف دیده شود. سنسورهای لمسی به مشتری ها اجازه می دهند تا به چند شیوه مختلف و جالب تعامل داشته باشند. برای مثال مشتری ها می توانند منوی دایره ای شکل را لمس و انتخاب کنند، مستقیماً غذاها را از آشپزخانه سفارش دهند، تصویر میز دیجیتالی را تغییر دهند، تبلیغات ببینند، بازی کنند، فرم های نظرسنجی را پر کرده و صورت حساب را بررسی یا پرداخت نمایند.

 

 

زمانی که یک کاربر غذای خود را سفارش می دهد در همان زمان، آشپزخانه آن را دریافت می کند و در فرصتی که آشپز به سرعت در حال آماده کردن آن سفارش است، به طور همزمان صورت حساب نیز صادر می شود.

میزهای تعاملی پوشیده شده اند از تصاویر گرافیکی رنگارنگ و شاداب در حال تغییر، که لحظات دلپذیر و لذت بخشی را برای کاربر فراهم می آورند. از سوی دیگر،رابط کاربری خودش نیز یک چشم انداز سرسبز و رنگارنگ ایجاد می کند تا یک تجربه غذا خوردن به یادماندنی برای مشتری در این رستوران تضمین شود.

آنها برای اجرای این پروژه علاوه بر ظاهر بصری در سراسر فضای رستوران که شامل تصاویر ورودی،  بیزینس کارت ها و میزهای تعاملی می شود، یک سیستم دیتابیس با توجه به مفهوم "طراحی خدمات Service design-" نیز طراحی کردند. به این ترتیب که سیستم اطلاعاتی متصل به میز تعاملی می تواند خواسته مشتری را ثبت و پیگیری کرده و همچنین آمار دقیقی از عملکرد رستوران گردآوری نماید.

 یکپارچگی عناصر بصری به واسطه تصاویر ساکن که به یک رابط کاربری ویدئویی تعاملی وصل شده اند، منتهی به ایجاد یک فضا با کیفیت پویا شده و تصاویر موجودات زنده ای که گویی در هوا در حرکتند خلق کرده است.

از طرفی، استفاده از صفحه همراه با جریان داده های الکترونیکی به جای کاغذ، باعث حفظ و نگاه داشت فضا و منابع و نیز افزایش رشد ارتباطی بین کاربران شده است. که در نتیجه ی ارتباط و تعامل میان کاربران، امکانات بی شماری برای این فضا بوجود آمده است. به وسیله این تکنولوژی، رستوران به فضایی لذت بخش برای ارتباط افراد با یکدیگر و هم چنین ارتباط هر چه بهتر کاربران و رستوران تبدیل شده است.

 

 

 

منبع:

http://www.archdaily.com/121567/mojo-icusine-interactive-restaurant-moxie-design/

 

مطالب مرتبط:

کیوسک های ایرانی، تجربه هایی "نیکو"

فست فود زیتون مجهز به کیوسک های سفارش گیری نیکو  Niku Kiosk

"فست فود نشاط" مجهز به کیوسک های سفارش گیری نیکو

خشکبار رفسنجانی مجهز به کیوسک های سفارش گیری نیکو

کیوسک تعاملی "کاله"

برچسب ها

برای طراحان    

ارسال دیدگاه

دیدگاها