طراحی تجربه

Experience Design

20 تیر ماه 1394

سفرکردن امروزه بسیار جذاب تر شده؛ نگاهی دوباره به سلف سرویس

 

استفاده از کیوسک های سلف سرویس، جالبترین اتفاق پس از بوجود آمدن سالن انتظار فرودگاه هاست. امروزه در فرودگاه ها، با گسترش استفاده از کیوسک های پذیرش، رزرو آنلاین و خرید بلیط از طریق تلفن همراه، شاهد کاهش تعاملات افراد با یکدیگر شده ایم.

کریستوفر الیوت, یکی از حامیان مصرف کنندگان چنین می گوید: " سالیان متمادیست که کاربران کیوسک های پذیرش خواستار ارائه خدمات سلف سرویس از جانب این کیوسک ها شده اند." از طریق کیوسک های سلف سرویس، هرکجا افراد بخواهند می توانند ساک های خود را بررسی کرده و برچسب بزنند. در چنین شرایطی صف مسافران در فرودگاه سریع تر حرکت می کند و این مسئله اتفاق خوبی برای آرامش فکری و صرفه جویی در هزینه های مسافران است.

 

 

کسانی که تا به حال از خدمات سلف سرویس کیوسک ها استفاده نکرده اند، شاید دلیلی برای بررسی ساک خود نداشته یا کلاً جابجایی وسایل خود را به شرکت های خدماتی حمل ونقل همچون لاگ لِس واگذار کنند. چون این شرکت ها مطمئناً ساک ها را از مقصد تا درب منزل مسافران منتقل می کنند. اگر جزء آن دسته از مسافران هستید که می خواهید ساک های شما بررسی شود، قاعدتاً از سیستم حمل ونقل استفاده نخواهید کرد.

هم چنین، کیوسک های پذیرش سلف سرویس باعث خلاص شدن از کابین های درهم ریخته و کاهش تاخیر در سوار شدن به هواپیما شده اند. چرا که هر دوی این موارد باعث عصبانی شدن مسافران و نیز موجب بلاتکلیف نگه داشتن آنها در زمانی که جایی برای نگهداری وسایل خود ندارند می شود. بروز این مسائل مسافران را مجبور به پرداخت هزینه برای بررسی وسایلشان کرده است.

 

 

الیوت هم چنین ادامه می دهد: "امروزه پذیرش بدون استفاده از کیوسک سلف سرویس، معایب زیادی دارد. برای مثال، آیا تا به حال در مقابل کانتر فروش بلیط ایستاده اید و به مسئول آن که با عصبانیت تلاش می کند تا موردی را برای شما درست کرده یا صندلی رزرو شده برای شما را تغییر دهد، نگاه کرده اید؟ در حالی که این سرویس می تواند به صورت کاملا خودکار به مسافر ارائه شود."

استفاده از کیوسک های سفارش گیری سلف سرویس می تواند شروعی باشد برای سفرهای جدیدی که در آنها تمامی نیازهای مسافران، برآورده خواهد شد. و جالب است بدانید در آمارگیری یکی از شرکت های هواپیمایی، 75% از مسافران در سراسر دنیا سلف سرویس را بهترین شیوه ارائه خدمات دانسته اند.

 

 

 

منبع: 

http://www.businessinsider.com/travel-is-getting-more-fun-now-that-we-dont-have-to-deal-with-humans-2012-8

 

مطالب مرتبط:

کیوسک های ایرانی، تجربه هایی "نیکو"

فست فود زیتون مجهز به کیوسک های سفارش گیری نیکو  Niku Kiosk

"فست فود نشاط" مجهز به کیوسک های سفارش گیری نیکو

خشکبار رفسنجانی مجهز به کیوسک های سفارش گیری نیکو

کیوسک تعاملی "کاله"

کیوسک های ایرانی، تجربه هایی "نیکو"

اطلاعات خرید کیوسک های "نیکو"

برچسب ها

طراحی تجربه     کیوسک    

ارسال دیدگاه

دیدگاها