طراحی تجربه

Experience Design

17 مرداد ماه 1394

زیبا یا کاربردی: مؤلفه های اصلی طراحی کیوسک

 

نیمی از تجربه لذت بخش یک وعده غذایی خوب، به نوع ارائه آن برمی گردد و این اصل می تواند در طراحی کیوسک نیز استفاده شود. بخصوص با طرح این سؤال که، چطور می توان بین ظاهر و استفاده عملی از کیوسک طراحی شده برای فضای یک خرده فروشی تعادل برقرار کرد؟

تعدادی از سازندگان کیوسک مانند شرکت RedyRef Interactive Kiosks، در ساخت صفحه های لمسی بزرگ تخصص دارند، در حالی که برخی دیگر همچون شرکت Heckler Design، متخصص در ساخت کیوسک های تبلتی هستند. در هر صورت هر دو شرکت فوق موظفند بین زیبایی و کارکرد تعادل برقرار نمایند.

امروزه معمولاً تبلت کیوسک ها در دو نوع طراحی می شوند، نوع اول کیوسک های لوله ای و پایه دار و دیگری به صورت  یکپارچه. دین هکلر، مؤسس شرکت Heckler Design می گوید: " کیوسک های نوع اول اغلب بدون جذابیت و بی دوام هستند و طرح های یکپارچه حجمی ناخوشایند و ظاهری زمخت دارند که مناسب محیط های در نظر گرفته شده برای آنها همچون، موزه ها، گالری ها یا نمایشگاه های اتومبیل نیست، چراکه آنها از ارزش موضوع اصلی می کاهند." علاوه بر این مشکلات، با توجه به گفته های هکلر، کیوسک های یکپارچه همچنین در قیمت های بالایی بین 5،000 تا 10،000 دلار برای هر کیوسک عرضه می شوند. بنابراین شرکت Heckler Design تلاش می کند تا این مشکلات را توسط کیوسکی که هم زیبا و جذاب بوده و هم کار کردن با  آن آسان است، اصلاح نماید. ویژگی های این کیوسک، ظاهری مدرن، ظریف و تندیس وار است که به گفته همین شرکت تقریباً هر تبلتی قابلیت جای گرفتن در آن را دارد.

 

 

از سوی دیگر، شرکت های مختلف بنا به کارکرد فضاهای مورد استفاده کیوسک اقدام به طراحی می کنند. بِن ویلر، مدیر بازاریابی و فروش شرکت Heckler Design می گوید: " فلسفه ما، ماژولاریتی در طراحی و روانه کردن مشتری ها به سمت بازار این کیوسک هاست."

شرکت RedyRef Interactive Kiosks، برای اولین بار طراحی کلی هر خرده فروشی یا رستوران را مورد بررسی قرار داد تا بهترین طرح کیوسک را برای اجرا پیدا کند. این شرکت در بررسی های بازاریابی خود به این نتیجه دست یافت که یک گزینه خوب، بازارهای عمودی صنعت آب و قهوه است. این صنایع به طور گسترده در نگاه و احساس برای مغازه های کافی شاپ که در سراسر دنیا ساخته می شوند متفاوت اند. در این خصوص ویلر می افزاید: " آنچه ممکن است در یک کافی شاپ خرده فروشی نتیجه بخش باشد، ممکن است در یک بوتیک به خوبی دیده نشود و برعکس."

در نهایت، کیوسک باید برای مشتری جذابیت داشته و به آسانی بتوان با آن کار کرد. اگر کیوسک زشت باشد مشتری تمایل کار کردن با آن را ندارد. اگر کیوسک در محل نامناسبی قرار گرفته باشد، مشتری آن را پیدا نخواهد کرد. و اگر استفاده از صفحه لمسی آن سخت باشد، مشتری کارش را به جای دیگر خواهد برد.

 

 

 

 

 

منبع:

http://www.kioskmarketplace.com/articles/style-vs-practicality-key-components-of-kiosk-design/

 

مطالب مرتبط:

کیوسک های ایرانی، تجربه هایی "نیکو"

فست فود زیتون مجهز به کیوسک های سفارش گیری نیکو  Niku Kiosk

"فست فود نشاط" مجهز به کیوسک های سفارش گیری نیکو

خشکبار رفسنجانی مجهز به کیوسک های سفارش گیری نیکو

کیوسک تعاملی "کاله"

اطلاعات خرید کیوسک های "نیکو"

کیوسک های ایرانی، تجربه هایی "نیکو"

برچسب ها

برای طراحان     کیوسک    

ارسال دیدگاه

دیدگاها