طراحی تجربه

Experience Design

17 شهریور ماه 1394

کیوسک های سلف سرویس، کیوسک های هوشمند

 

همه ما اولین تلفن هایی که برای صحبت کردن با دیگران استفاده می کردیم را به یاد داریم. آنها شماره ها را ذخیره نمی کردند، روی دیوار نصب می شدند و بعضی از آنها صفحه شماره گیر چرخشی داشتند. حال این تلفن ها را با نمونه های امروزی آنها مقایسه کنید. امروزه آنها ویدئو ضبط می کنند و شما را با تمام دنیا ارتباط می دهند و در هر جایی می توانند این کار را انجام دهند.

ما اکنون، چنین تغییر مشابهی را در کیوسک ها شاهد هستیم. کیوسک هایی که پیش از این سنگین و تنها قادر به انجام یک کار بودند، امروزه قابل تغییر و به وجود آوردنده ی تجربه هایی همه جانبه – Omnichannel experiences - هستند. در واقع، ما آنها را کیوسک های هوشمند – Smart Kiosks – نامیدیم تا تفاوت های آنها را با بقیه مشخص کنیم. این در حالی است که روند رو به رشد کیوسک های تعاملی – Interactive Kiosks – همچنان ادامه دارد.

 

 

تراکنش کیوسک های سلف سرویس هر ساله به میزان 7 درصد در شمال امریکا در حال افزایش می باشد. اولین دلیل رشد کیوسک ها این است که آنها تا حد زیادی امکان به وجود آمدن تجربه هایی موفق در میان کاربران را افزایش داده اند. این کیوسک ها سریع تر و دارای خطای کمتری هستند و به خوبی قادر به برقراری ارتباط و ایجاد یک تجربه همه جانبه را دارند. آنها به مشتری ها اجازه می دهند تا اطلاعات را به شیوه خودشان دریافت کنند. چنین روندی انتظارات مشتری های مدرن را بالا می برد.

تکنولوژی زندگی ما را آسان تر کرده و ما چنان تغییر کرده ایم که به جای گفتن " من دقیقاً می خواهم با یک نفر صحبت کنم"، سرعت و تکنولوژی سودمند کیوسک را ترجیح می دهیم.

بنابراین هر زمان تصمیم به سرمایه گذاری بر روی کیوسک هوشمند خود گرفتید، باید به چند فاکتور مهم توجه کنید؛

  • قابلیت های اصلی کیوسک: شما از کیوسک خود انتظار انجام کدام موارد اصلی را دارید؟ به یاد داشته باشید غالباً بهتر است که کیوسک یک یا دو عملکرد را به خوبی انجام دهد تا اینکه مجبور به اجرای چندین برنامه در زیر نور آفتاب باشد.

 

  • اندیشیدن به شبکه های همه جانبه: می خواهید چگونه کیوسک شما با تکنولوژی های دیگر، همچون علائم دیجیتالی، اسمارت فون ها و دیگر کانال های بازاریابی تعامل داشته باشد؟ مصرف کنندگان، بسیار به ارتباطات همه جانبه علاقه مندند. بنابراین کیوسک شما به خوبی امکان این تعامل را فراهم می کند.

 

-عملگرا باشید: قبل از نصب کیوسک در مورد آماده سازی ها فکر کنید. به اینکه اگر کیوسک درون یک فروشگاه قرار گیرد، آیا بهترین نتیجه را به دنبال خواهد داشت؟ یا چطور می توان بر روی نرم افزار کیوسک نظارت داشت؟ و اینکه چطور کیوسک سلف سرویس شما، کارمندانتان را تحت تأثیر قرار خواهد داد؟

 

  • تمرکز بر روی بازگشت سرمایه: در نظر داشته باشید که کیوسک چگونه فروش و خرید همیشگی را بالا می برد. تمرکز بر روی شبکه های همه جانبه، نقطه قوت بزرگی در بازگشت کلان سرمایه به حساب می آید.

 

  • پیگیر باشید:  چگونه می توانید میزان موفقیت خود را اندازه گیری کنید؟ کیوسک چه نوع گزارشاتی را باید به شما ارائه دهد؟

 

  • ظاهر کیوسک: می خواهید کیوسک شما چطور دیده شود؟ چگونه می خواهید آن را با برندتان ارتباط دهید؟

 

فاکتورهای ذکر شده در بالا، تنها شمار اندکی از مواردی هستند که به شما کمک می کنند تا روند انتخاب کیوسک شما در مسیر درست باقی بماند.

Transaction-based Kiosks برای خرده فروشی، بیمارستان ها، مراقبت های بهداشتی و دیگر صنایع، راهی به سوی آینده محسوب می شوند. کیوسک ها نیز درست مانند اسمارت فون ها هر روز در حال تغییر و پیشرفت هستند. آنها جزئی از شبکه های همه جانبه تعاملی خواهند شد و تجربه ای فراگیرتر ارائه خواهند داد و این دقیقاً چیزی است که مشتری ها در جست و جوی آن هستند.

 

 

 

منبع:

http://www.kioskmarketplace.com/blogs/what-is-a-kiosk-anyway/

 

 

مطالب مرتبط:

کیوسک تعاملی "کاله"

"خشکبار رفسنجانی" مجهز به کیوسک های سفارش گیری نیکو

"فست فود نشاط" مجهز به کیوسک های سفارش گیری نیکو

اطلاعات خرید کیوسک های "نیکو"

کیوسک های ایرانی، تجربه هایی "نیکو"

برچسب ها

کیوسک     برای مدیران    

ارسال دیدگاه

دیدگاها