طراحی تجربه

Experience Design

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید:  26450048 - 09124602234

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید:  26450048 - 09124602234

< دریافت فایل کاتالوگ کیوسک های نیکو >

 

آرامش و سرعت خرید مردم را ببینید

کیوسک در حقیقت يك كامپيوتر ایستاده است كه برای استفاده های متنوع در محیط های عمومی طراحی شده .

برای استفاده از یک کامپیوتر در فضای عمومی، پارامترهای خاصی باید برای آن در نظر گرفته شود. کیوسک ها می بایست از قطعات با دوام و نیمه صنعتی ساخته شوند تا بتوانند زیر بار سنگین استفاده چندصد کاربر در طول روز بطور مداوم کار کنند. نرم افزار کیوسک به لحاظ راحتی کار می بایست برای کلیه اقشار استفاده کننده راحت و قابل استفاده باشد، این نرم افزارها غالبا پس از ساعت ها آزمون و اصلاح بصورت نهایی  اماده استفاده خواهند بود. آسیب پذیر نبودن در برابر اثرات جوی و خرابکاری های عمدی یا غیر عمدی کاربران نیز یکی از موارد مهم در طراحی کیوسک هاست.

 

چهره مشتری راست می گوید!

كيوسك سفارش گيري كيوسكی در نقش یک فروشنده و صندوق دار است که قسمت عمده ای از فرآیند خرید را برای مشتری و فروشنده انجام می دهد.

برای استفاده از یک کامپیوتر در فضای عمومی، پارامترهای خاصی باید برای آن در نظر گرفته شود. کیوسک ها می بایست از قطعات با دوام و نیمه صنعتی ساخته شوند تا بتوانند زیر بار سنگین استفاده چندصد کاربر در طول روز بطور مداوم کار کنند. نرم افزار کیوسک به لحاظ راحتی کار می بایست برای کلیه اقشار استفاده کننده راحت و قابل استفاده باشد، این نرم افزارها غالبا پس از ساعت ها آزمون و اصلاح بصورت نهایی  اماده استفاده خواهند بود. آسیب پذیر نبودن در برابر اثرات جوی و خرابکاری های عمدی یا غیر عمدی کاربران نیز یکی از موارد مهم در طراحی کیوسک هاست.

 

فروش بیشتر، راحتی بیشتر، یکجا !

کاهش نیروی انسانی به میزان قابل توجه، افزایش قابل توجه کیفیت خدمات و تبلیغ برند شما

1. بسياري از مردم دوست دارند بدون حضور فروشنده ها اطلاعات مورد نياز خود را دريافت کرده یا حتی کل خرید خود را انجام دهند. از طرف دیگر، مشتریان مراكز خدماتي  نظیر رستورانها و شيريني فروشيها معمولا بصورت گروهی سفارش میدهند و این امر، فرايند انتخاب را براي مشتريان و فروشنده ها زمان گير و آزار دهنده میکند.
2.
در بسياري از فروشگاهها و مراکز خدماتی، اطلاعاتی یکسان و معمولا خسته كننده به تعداد زيادي مشتريان ارائه میشود؛ يا اينكه تنوع محصولات بقدري زياد است كه مجرب ترین فروشنده ها را نيز كلافه میكند.
3.
عملکرد تبلیغاتی كيوسك ها مانند يك تابلو تبليغاتي شبانه روزي است و حضور آنها به عنوان شاخصه اي از مشتري مداري و جلب رضايت مشتري، دهان به دهان توسط مشتریان نقل مشود.

 

برای شما و مشتریان شما !

کیوسک ها عضوی از یک زنجیره نرم افزاری-سخت افزاری هستند که مجموعه تبادل اطلاعات بین مشتری و فروشگاه را انجام می دهند

در حقیقت کیوسک تنها یکی از عناصر مجموعه ای است که امکان سفارش دهی و پرداخت توسط مشتری و مدیریت آن توسط فروشگاه را فراهم میکند. هر کیوسک دارای یک نرم افزار داخلی و یک نرم افزار مدیریت است. مشتریان با نرم افزار داخلی کیوسک کار میکنند در حالی که مدیر و کارکنان فروشگاه، با نرم افزاری که بر روی یک کامپیوتر مجزا نصب شده، کلیه تنظیمات را انجام میدهند. مدیریت چاپگرها، اجناس، گزارشات، خریدهای اینترنتی و غیره از طریق نرم افزار مدیریت و با دسترسی های مختلف از پیش تعیین شده به انجام می رسد

 

نگران نباشید،امتحان کنید، بعد سفارش دهید!

کیوسک یک ابزار است و ما آن را با سرعت، آرامش و به بهترین نحو با مجموعه شما هماهنگ و سازگار خواهیم کرد

نگرانی کاملا به جایی است؛ شیوه خدمت رسانی شما (که در طول سالیان دراز شکل گرفته) و شما، کارکنان و حتی مشتریانتان با آن عادت کرده اند و به خوبی پاسخگو بوده است را نباید به سادگی تغییر داد. بسیاری از فروشگاهها و مجموعه های خدماتی هم که هم اکنون از کیوسک های سفارش گیری استفاده می¬کنند ابتدا نسبت به نتیجه بخش بودن و جا افتادن آنها در فروشگاه خود اطمینان صد درصد نداشتند. اما نگران نباشید! ما تمام پارامترهای انطباق پذیری کارکنان و مشتریان شما با شیوه خدمات دهی کیوسکی را به خوبی می دانیم. هر فروشگاه شیوه ای خاص برای آماده سازی و ارائه خدمات خود دارد، به همین دلیل است که ما شما را تا رسیدن به بهره وری از کیوسک ها همراهی خواهیم کرد. نگران نباشید، امتحان کنید، بعد سفارش دهید!

چگونه باید از موثر بودن کیوسک ها در مجموعه خود اطمینان حاصل نمائید؟

1. امتحان کردن یک هفته ای کیوسک ها برای شماهیچگونه هزینه ای نخواهد داشت
2. بمدت یک ماه امکان انصراف شما از خرید وجود خواهد داشت.
3.
ما تا رسیدن به بازدهی کامل کیوسک ها در مجموعه شما و در کنار شما هستیم.
4.
وقتی بازخورد مشتریانتان را ببینید، دیگر شک وتردیدی برایتان باقی نخواهد ماند.

 

هر کیوسکی مناسب «شما» نیست!

هر کیوسک یک تجربه جدید برای شما و برای ماست. درست خواندید، تجربه جدیدی هم برای ماست، به این دلیل که هر فروشگاه نیازمند سرویس دهی خاص به خود است

نرم افزار کیوسک

هر نرم افزاری را نمی توان درون کیوسک قرار داد! نرم افزار کیوسک تفاوتهای قابل ملاحظه ای با سایر نرم افزارها دارند؛ این نرم افزارها باید برای طیف وسیعی از کاربران در سنین مختلف و میزان آشنایی متفاوت با تجهیزات کامپیوتری سازگار باشند. هنگام خخرید، زمانی برای یادگیری نرم افزار نیست، مشتری باید بتواند در برخورد اول با کیوسک از آن استفاده کرده و بدون اتلاف وقت یا بروز خطا خرید خود را انجام دهد. نرم افزار کیوسک نیکو پس از آزمون ها و اصلاحات فراوان که توسط کارشناسان طراحی واسط کاربری از کاربران واقعی آشنا یا نا آشنا با کامپیوتر از کلیه سنین به عمل آمده طراحی شده و این به آن معنی است که مثلا یک کودک 6 ساله یا یک سالمندان 70 ساله نیز کم و بیش می توانند از طریق کیوسک نیکو خرید کنند.

سخت افزار کیوسک

دو قشر از کیوسک ها استفاده می کنند: مشتریان و کارکنان فروشگاه. ابعاد و اندازه ها و حدود دسترسی بخشهای مورد استفاده مشتریان باید کاملا بر اساس استانداردهای ارگونومیک طراحی شده تا استفاده سریع و راحت از آن تضمین شود. از طرف دیگر، برای راحتی و تسریع کار کارکنان فروشگاه و مجموعه های خدماتی نیز برای جابجایی، تعویض کاغذ چاپگر، روشن و خاموش کردن و سایر تنظیمات کیوسک و حتی نظافت آن باید استانداردهای تعیین شده کیوسک رعایت گردد. در کیوسک های نیکو جزئی ترین مسائل مربوط به استفاده مشتریان و کارکنان در نظر گرفته شده است.

طراحی ظاهر کیوسک

در مورد تجهیزات خدماتی فروشگاه، سرعت، دقت و در دراز مدت، دوام قطعات بسیار حائز اهمیت هستند. از طرف دیگر اگر قرار باشد یک کامپیوتر پر سرعت و با کیفیت را در دسترس عموم قرار دهید، می بایست ملاحظات خاصی را برای امنیت و حفاظت از آن بکار بگیرید. بهترین قطعات موجود، درون کیوسک های نیکو استفاده شده اند

طراحی داخلی کیوسک

طراحی کیوسک باید به گونه ای باشد که با ظاهر مجموعه شما سنخیت داشته و از طرف دیگر مشتریان شما رغبت استفاده از آن را داشته باشند. کیوسک های متداول، غالبا از ورق های فلزی بدون انحنا ساخته می شوند که ظاهری خشک و دستگاه مانند دارند؛ اما کیوسک های نیکو با فرمی پویا و زیبا و پلاستیک صیقلی با کیفیت ساخته شده و ظاهری شیک، جذاب و کاملا متفاوت دارد.

طراحی خدمات کیوسک

هیچ دو فروشگاهی مثل هم نیست. حتی دو شعبه از یک برند نیز از شرایط کاملا یکسانی برخوردار نیستند و روال کاری، مشتریان خاص و شرایط محیطی خاص خود را دارند. بنابراین برای راه اندازی کیوسک های سفارش گیری، کارشناسان ما ابتدا از محل شما بازدید می کنند تا بتوانند بهترین چیدمان ممکن را با توجه به نوع شیوه خدمات دهی مجموعه، شرایط محیطی و نوع مشتریان آن طراحی کنند. برای هر پروژه کیوسک، یک طراحی خدمات خاص آن محل نیز توسط تیم کارشناسی ما به انجام می رسدکیوسک های نیکو توسط تیم های تخصصی آشنا به مسائل خدمات، بهترین راهکارهای خدماتی را باتوجه به ویژگیهای خاص مجموعه شما ارائه می دهد. هر کیوسکی مناسب شما نیست!

 

نیاز نیست همه چیز را تغییر دهید!

شما به هر میزان که صلاح ببینید می توانید فرآیند ارائه خدمات به مشتری را بر اساس امکانات کیوسک ها به روز کنید، اما نیاز نیست همه چیز را تغییر دهید!

1. برای نصب کیوسک ها ابتدا دو زیرساخت لازم است:  کابل کشی شبکه در فضصای قرارگیری کیوسک ها و چاپگرها و آماده کردن محل و فضای قرارگیری کیوسک ها

2. تقسیم بندی کلیه محصولات یا خدمات شما در قالب دسته های مشخص مانند: کباب ها، برگرها، بستنی های سنتی، میوه های خشک و ... تا مشتریان بتوانند بر اساس این دسته ها با سرعت و راحتی به کالا یا خدمات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند. در صورت نیاز به ارائه تصویری،  از کلیه اجناس موجود در مجموعه شما تصویر برداری خواهد شد.

3. درخواست اتصال دستگاه کارتخوان شما به کیوسک های نیکو به بانک. به ازای هر کیوسک یک دستگاه کارتخوان از مجموعه شما می بایست اختصاص داده شود. پس از ارسال درخواست به بانک مربوطه، سایر هماهنگی ها توسط مجموعه ما و بانک به انجام رسیده و کیوسک نیکو به همراه دستگاه کارتخوان مجموعه خود شما به شما تحویل داده خواهد شد.

4. جایگزین شدن نرم افزار سفارش دهی فعلی شما با نرم افزار مدیریت نیکو. برای اینکه هیچ مشکلی در روند ارائه خدمات شما به مشتریان بوجود نیاید، نرم افزار مدیریت نیکو بمدت 2-3 روز بصورت موازی با نرم افزار فعلی شما عمل سفارش گیری را انجام می دهد. پس از اطمینان کامل از انطباق نرم افزار مدیریت نیکو در مجموعه شما، نرم افزار قدیمی بطور کامل جایگزین خواهد شد.

5. قرارگیری نهایی کیوسک ها نیز ابتدا بصورت محدود و آزمایشی در 2-3 روز اولیه انجام شده و پس از اطمینان از انطباق کامل با مجموعه، به چرخه خدمات شما اضافه خواهد شد.

 

آیا کیوسک همه چیز را تغییر میدهد؟

چه انتظاری باید از کیوسک ها داشت؟

بیش از دو دهه است که کیوسک ها وارد عرصه خدمات رسانی جهان شده اند و جای خود را در بیشتر فروشگاهها و مراکز خدماتی باز کرده اند. بله، کیوسک ها تاثیر بسزایی در تسهیل و افزایش حجم و کیفیت خدمات رسانی دارند، اما سوال مهم این است که چه میزان از بار خدمات به دوش کیوسک هاست و چه میزان بر دوش پرسنل خدمات رسان؟ اگر به یک کارشناس خدمات کیوسک بگوئید که در فروشگاه من  %30 از مشتریان از طریق کیوسک خرید می کنند حتما به شما خواهد گفت که پروژه کیوسک بسیار موفقی دارید. در حقیقت استفاده بیش از 15 درصدی مشتریان از کیوسک های سفارش گیری می تواند بازدهی مناسبی برای بیشتر فروشگاهها به حساب آید.

کیوسک ها در حقیقت کارکنان مجموعه شما هستند که دوشادوش سایر اعضا، بصورت شبانه روزی به خدمت رسانی مشغول می باشند. تعداد کیوسک ها، محل قرارگیری آنها، نوع جایگذاری آنها در چرخه ارائه خدمات، از عوامل تاثیر گذار در میزان بازدهی و درگیر شدن آنها در چرخه خدمات رسانی شما هستند که با توجه به سیاست های مدیران مجموعه از 15 تا 100 درصد متغییر می باشند.

 

کیوسک ها چگونه مدیریت می شوند؟

نرم افزار مدیریت نیکو چیست و چگونه کار می کند؟

در حقیقت نرم افزار مدیریت کیوسک، اتاق مدیریت مرکزی تجهیزات مربوط به کیوسک هاست. مرکزی که توسط آن، تنظیمات روزانه اجناس شامل قیمت، مشخصات، محصولات موجود یا تمام شده و غیره تنظیم می شود. از طرف دیگر تنظیمات مربوط به چاپگرها، رسیدهای مشتری و آشپزخانه، گزارش گیری ساعتی، روزانه، فصلی و به تفکیک اجناس، دسته ها، صندوق داران و غیره را نیز از طریق همین نرم افزار میتوان انجام داد. تعیین سطوح دسترسی مختلف در نرم افزار مدیریتی این امکان را برای مدیریت فراهم می کند که بتواند دسترسی کارکنان را به بخش های مختلف نرم افزار محدود نماید.

 

به عضو جدید، خوش آمد بگوئید!

تنظیم نرم افزار، نصب و راه اندازی کیوسک ها در مجموعه شما کمتر از یک هفته به طول می انجامد

پس از تماس با ما و اعلام تمایل برای تهیه کیوسک، ابتدا کارشناسان ما از مجموعه شما بازدید کرده و چک لیستی از  مشخصات فروشگاه یا مرکز خدماتی شما تهیه می کنند. این چک لیست به همراه فهرست خواسته های شما بدست کارشناسان تولید ما  رسیده و نرم افزار مدیریت و مشتری دقیقا بر اساس شرایط و نیازهای شما تهیه می¬شود. پس از تائید زیر ساخت شبکه و محل قرارگیری کیوسک ها و سایر تجهیزات و عکس برداری از محصولات شما، تیم نصب ما به همراه کیوسک های سفارش گیری به محل شما اعزام می شوند. ظرف چند روز اولیه راه اندازی کیوسک ها، تیم پشتیبانی ما برای راه اندازی کامل و آموزش کادر اجرایی شما در محل فروشگاه حضور داشته و پس از تائیده شما از عملکرد صحیح، سیستم را به شما تحویل می دهند. به عضو جدید، خوش آمد بگوئید!

 

تکنولوژی های دوست داشتنی!

تجربه به یاد ماندنی برای شما و مشتریان شما

برای داشتن خریدی لذت بخش، در کنار جنس خوب و قیمت خوب، نیاز به "خدمات" خوب نیز هست. ما به شرکت ها و مجموعه های خدماتی و فروشگاهی کمک می کنیم تا بهترین تجربه را برای مشتریان خود ارائه کنند. "نیکو" نماد توجه به تجربه است. نیکو، ارائه کننده ی محصولات و خدمات تکنولوژیک سخت افزاری و نرم افزاریست؛ اما نه هر تکنولوژی، تکنولوژی های دوست داشتنی!

 

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید:  26450048 - 09124602234

< دریافت فایل کاتالوگ کیوسک های نیکو >